Jdi na obsah Jdi na menu
 


Renault stáhl Ferrari o tři desetiny

30. 4. 2008

Fernandu Alonsovi utekla v Barceloně jen těsně pole position, v závodě však jel tankovat jako první ze všech jezdců. Poprvé se u svých mechaniků Španěl ukázal v šestnáctém kole, zatímco Massa v devatenáctém, Räikkönen dvacátém a Hamilton s Kubicou v jedenadvacátém.

V úvodu závodu dokázal Fernando držet se svými soupeři krok, ale po své zastávce byl i kvůli většímu množství paliva výrazně pomalejší. Nakonec však veškeré snažení ukončil motor, který v jeho monopostu Renault vypověděl službu.

Přesto bylo zřejmé, že se Renault dokázal vůči prvním třem závodům sezóny zlepšit. Šéfinženýr francouzského týmu Pat Symonds odhadl, že se R28 přiblížil F2008 o tři desetiny sekundy na kolo.

"Můžu říct, že za těchto podmínek jsme se v Barceloně přiblížili pravděpodobně o tři desetiny. Bude to stejné v Monaku a Turecku? Nejsem si moc jistý, ale důkazy zatím hovoří o tomto čísle."

"Směr je dobrý, hodně věcí fungovalo. Jen na tom musíme dále pracovat. Ztráta je pořád dost velká, na Ferrari velmi velká, takže je třeba hodně udělat, ale jsme potěšeni směrem."

Jelikož Nelson Piquet závod v Barceloně také nedokončil, není možné odhadovat, jak moc se Renault skutečně zlepšil. Pro francouzský tým je navíc velice nepříjemné, že podruhé v řadě vyšel bodově naprázdno a v průběžné klasifikaci klesl až na sedmé místo. Představitelé Renaultu však byli po závodě optimisticky naladěni díky zlepšenému výkonu, který přinesly úpravy otestované týden před závodem na stejném okruhu.

"Na voze bylo tento víkend devatenáct oddělených oblastí vývoje, všechny byly nasazeny a fungovaly, takže v tom musíme dále pokračovat. Nekončí to, zdaleka ne. Nebude devatenáct oblastí každý závod, to je jisté, ale stejně jako ostatní týmy věci obvykle nehromadíme, abychom vypouštěli ven velké balíky."

Jak na tom bude francouzský tým na okruhu v Istanbulu, se dozvíme již za týden.

Zdroj: F1 Sports